28 Temmuz 2021 – Çarşamba

Güne başladığımızda Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 12:58 de boşluktan çıkarak Koç burcuna geçiyor. Sabah saatleri ne yöne gideceğini bilmez bir halde kararsızlıkla geçse de Ayın Koç burcuna geçmesiyle enerjimiz yükselecek ve kararlılık kazanacağız.

Öğlen sonrasında Ay-Merkür üçgeninin devreye girmesiyle kendinden emin, girişken ve açık sözlü halimiz daha belirgin bir hale gelecek. Şimdiye kadar söyleyemediklerimizi söyleme cesareti bulabiliriz.

Bu özgüvenin bir nedeni de Merkürün bugün Aslan burcuna geçiyor olması. Sadece bugün değil Merkürün Aslan burcunda ilerleyeceği 12 Ağustosa kadar kendimizi ifade ederken daha özgüvenli ve açık sözlü olabiliriz. Bugün içinse Ayın Koç burcunda olması cesareti artırırken Ay-Merkür üçgeninin ateş burçlarının ilk derecesinde gerçekleşmesi yeni hamleler, açıklamalar veya açığa çıkarmalar, skandallar gibi ilk defa duyacağımız durumlarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Diğer taraftan Balık burcunda Retro hareketine devam eden Jüpiter Kova burcuna geriliyor. Jüpiter Balık burcundayken zaman zaman işleri akışına bırakıp kabullenici bir halde olmayı ve yüksek anlayışı ifade ederken Kova burcuna gerilemesi özellikle toplumsal konularda daha aktif olmayı ve kabullenici halden çıkıp isyankar bir moda geçmeyi gösteriyor. Bu yılın başında, 14 Mayıs öncesi, gündemimizde olan toplumsal konular tekrar gündemimize gelebilir. Bu dönemde çözümlenmemiş sorunlar varsa Jüpiter bunları çözme fırsatı verecek, kaçırdığımız fırsatları da tekrar önümüze getirecektir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE