281.jpg

28 Mayıs 2022 – Cumartesi

Ayın Boğa burcunda ilerlediği bugün Venüs de çok daha güçlü olacağı ve çok daha verimli çalışacağı Boğa burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte aşk ve ilişkiler, ilişkilerde güven ve huzur ön plana çıkacak, ayrıca konfor, güzellik, sanat, estetik, keyif, eğlence, yeme içme isteği, tabi bunun için de para gerekli olduğundan, maddiyata ilgi ve ihtiyaç artacak.

Venüsün Boğa burcunda ilerleyeceği 23 Hazirana kadar bize keyif veren, bizi mutlu eden konulara, insanlara, mekanlara çekildiğimizi hissedebiliriz, aşka düşebilir, kendimizi ve etrafımızı güzelleştirmek ayrıca doğaya ve toprağa yakın olmak isteyebiliriz. İsteklerimizin karşılanması bizi çok mutlu ederken eksik kalmak bizi fazlasıyla rahatsız edebilir.

Yani somut olarak varlık ve yokluk durumları bizi her zamankinden daha fazla etkileyebilir. Paranın yokluğu, sevginin yokluğu, huzur ve güvenliğin yokluğu kabul sınırlarımızı zorlayabilir. Diğer taraftan kadınların, sanatçıların ve dişil enerjinin güçleneceğini ancak bu dönem kabullenici bir tavır takınmak yerine baskın, talepkar ve aktif bir rol oynayacaklarını söyleyebiliriz.

Bugünün özelinde ise Ayın Uranüsle kavuşacağı akşamüzeri şaşırtıcı tavırlar, tepkisellik, sıra dışı durumlar ve son dakika gelişmeleri açısından dikkat çekici görünüyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE