28 Mart 2022 – Pazartesi

Ay Kova burcunda ilerliyor. Güne Ay-Mars kavuşumunun etkisiyle gergin bir ruh haliyle başlayacak ve sabah saatlerinde enerjimizi dengelemekte zorlanacak gibi görünüyoruz. Kazalara, patlamalara ve toplumsal krizlere açık olacağımız öğlen öncesinde isyankar, huzursuz ve çabuk parlamaya müsait tavırlar ilişkilerin de gerilmesine neden olabilir.

Öğlen sonrasında Ayın bugün kesinleşecek Venüs-Satürn kavuşumuna katılacak olması da bu durumu teyit ederek ilişkilere dikkat çekiyor. Bu kavuşum ilişkilerde soğuma, mesafe koyma, güvenle ilgili ilişkiyi sorgulama, aynı zamanda genel bir keyifsizlik, tatminsizlik ve karamsarlık işareti.

Maddi konularda da endişelerimiz tetiklenebilir, çok daha disiplinli ve tutumlu olma ihtiyacı hissedebiliriz. Bu hal bizi frenleyerek gereksiz riske girmekten alıkoysa da korku kaynaklı abartılı bir temkinlilik hali ile kendi kendimizi bloklamamıza da neden olabilir. Ayın boşlukta ilerleyeceği saat 17:12 sonrasında ise belirsizlik oluşacağından bekleme durumunda kalmamız gerekebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE