top of page
290.jpg

28 Haziran 2024 – Cuma

Ay saat 11.52 ye kadar Balık burcunda, sonrasında ise Koç burcunda ilerleyecek. Ay, Balık burcunda ilerlediği günün ilk bölümünde Neptünle kavuşum halinde olacak. Dolayısıyla günün bu bölümü sakin, ancak biraz da uykulu, dalgın ve dağınık bir modda geçebilir.

Ay Koç burcuna geçtikten sonra enerjimiz ve cesaretimiz artacaktır. Ayın Plütona destek olacağı öğlen sonrasında kendimizi çok daha güçlü ve kararlı hissedebilir, hedefimize odaklanarak daha doğru kararlar alabilir, maddi kazanç elde edebilir, ayrıca bize kapı açabilecek insanlardan destek görebiliriz.

Ancak bugün Merkür ve Chiron arasında sert bir açı oluşuyor. Bu da sözlerimizle, tavırlarımızla, birtakım kararlarımızla insanları kırabileceğimiz ve kendimiz de kırılabileceğimiz anlamına geliyor. Güçlü bir pozisyondayken hele de yönetici konumundaki insanların desteğini alırken daha kolay ilerleyebiliriz ama rekabet ettiğimiz insanları kırmak, üstten konuşmak, böbürlenmek, emir vermek ya da yanlış kelimeler sarf etmek ilişkilerimizi yıpratabilir.

Gece saatlerinde ise Ay, Güneşle sert bir açı oluşturacak. Burada da eş ve aile üyelerini kırma riski yüksek. Gece ilerleyen saatlerde gelecek Jüpiter desteği hem bizi hem de ilişkilerimizi rahatlatabilir. Açık, rahat, samimi davranacağımız bu saatlerde sevdiklerimizle birlikte eğlenebilir, keyifli zaman geçirebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page