top of page
270.jpg

27 Ağustos 2023 – Pazar

Ayın Oğlak burcunda ilerlediği bugün Güneş burcun yönetici Satürnle karşıtlık oluşturuyor. Temkinli ve hazırlıklı olma kaygısıyla olayları olumsuz yönüyle görme eğiliminde olacağımız sıkıcı bir gündeyiz. Eğlenmekte, rahatlamakta zorlanabilir, her şeye ciddiyetle yaklaşıp olması gerekenden daha fazla sorumluluk yüklenebiliriz. Karşımıza engeller çıkabilir, işler ağır ilerleyebilir. Ama asıl sorun bizim bu engelleri gözümüzde daha da büyütüp endişeye kapılmamız ve kendimize, insanlara, liderlere, gidişata güven duymakta zorlanmamız olacak. Güneş Satürn karşıtlığının etkisi 5 gün daha süreceğinden ay sonuna kadar bu modda olacağımızı söyleyebiliriz.

Diğer taraftan Mars 12 Ekime kadar kalacağı Terazi burcuna geçiyor. Mars Terazi burcunda zararlıdır. Çok fazla kavga ve kaza getirebilir. Çabuk sinirlenme, gereksiz yere tepki gösterme, erken harekete geçme, eylemlerde aşırılık ya da tam tersi tepkisiz kalma, geç harekete geçme, uyuşuk davranma gibi dengesizliğe neden olabilir. Ayrıca Terazi hava grubu bir burç olduğundan havalar da Ekim ortasına kadar dengesiz olabilir, hava tahminleri şaşabilir. Toplum olarak zaten çok da huzurlu, dengeli, uyumlu bir dönemde değiliz. Yetmiyormuş gibi Mars ilişkiler alanında zararlı çalışacak.

Bugünün özelinde; Ayın Jüpiterle uyumlu olacağı akşamüzeri ve sonrası çok daha rahat, huzurlu ve keyifli geçebilir. Gezmek, eğlenmek, sosyal ortamlara girmek için daha çok bu saatleri tercih edebiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page