top of page

25 Mart 2023 – Cumartesi

Ay Boğa burcunda ilerliyor. Erken saatlerde Ay ve Uranüs kavuşum halinde olduğundan güne tam olarak nedenini bilmediğimiz bir gerginlik ve tedirginlik haliyle başlamış olabiliriz.

İlerleyen saatlerde rahatlayacağız. Hatta Ayın Neptünle uyumlu olacağı öğlen sonrasında ve akşam saatlerinde son derece sakin ve huzurlu hissedebiliriz. İlişkilerde ılımlı, uyumlu, anlayışlı tavırlar varsa sorunlarımızı çözmemizi, romantik jest ve sevdiklerimize yapacağımız hoş sürprizler ise bağlarımızı güçlendirmemizi sağlayabilir. Ayın boşlukta ilerleyeceği saat 19.20 sonrasında olayları akışına bırakıp kendimize ve sevdiklerimize zaman ayırabiliriz.

Mars bugün burç değiştiriyor. İkizler burcundan ayrılıyor ve 20 Mayısa kadar kalacağı Yengeç burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte enerjimizin hem bireysel anlamda hem de toplum olarak ev, aile, ülke, hane halkının durumu, kadınlar ve çocuklar, beslenme, milli manevi değerler, vatanseverlik ve ulusal güvenlikle ilgili konulara kanalize olacağı bir döneme giriyoruz. Yani bu alanlarda daha fazla emek ve çaba harcarken gelişmeler olumlu veya olumsuz motivasyonumuzu etkileyebilir. Aile ve vatan konularında ait olma, sahip çıkma ve koruma hassasiyetimiz zirveye çıkabilir.

Ancak Mars Yengeç burcundayken yüzleşmek, derdini, öfkesini, duygularını açıkça ifade etmek yerine dolaylı bir şekilde göstermek işleri biraz zorlaştırabilir. Öfkeyi, kırgınlığı, korkuları anlatmak yerine kapris yapmak, karşı tarafı suçlu hissettirmeye çalışmak ve duygusal eziyet gibi durumlar ilişkilerde sorunlara neden olabilir. Ayrıca aynı gruba ait insanlar, aşiretler, cemaatler içinde ya da akrabalar arasında kavga, mahalle kavgası, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet açısından da riskli bir dönem olacağını söyleyebiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page