25 Aralık 2021 – Cumartesi

Ay Başak burcunda ilerliyor. Ayın öğlen öncesinde Uranüs, öğlen sonrasında ise Merkürle uyumlu, destekleyici bağlantılar kurduğu bugün zihinsel faaliyetler, iletişim ve eğitimle ilgili konular, plan yapma ve organize etmeye yönelik işler ayrıca alım satım, pazarlık, para kazanma ve ticaret yapmaya yönelik girişimlerde verimlilik ve beceriklilik vadediyor.

Diğer taraftan Mars-Chiron üçgeni de kesinleşeceğinden enerji ve cesaretimiz de hayli yüksek olacak. Daha önceden kendimizde yeterli enerji ve cesareti bulamadığımız için çekindiğimiz ya da yanlış kararlar veya inat yüzünden kayba uğradığımız durumlar için harekete geçebilir, kendi uğradığımız ya da sebep olduğumuz zararı telafi etmek, yani hem kendimizi hem de başkalarını şifalandırmak için adım atabiliriz. Hele de hakkı yenmiş ancak kendini savunamayan insanlara vereceğimiz destek bize de kadersel şifalanma sağlayacaktır.

Bugünün en sıkıntılı olabilecek durumu ise Venüs-Pluto kavuşumu. Bu kavuşum saplantı noktasına varabilecek tutku ve hırsı, istek ve beklentilerdeki aşırılığı, kazanmak için her şeyi mübah sayan, provoke eden, gücünü, etkisini kullanarak manipüle eden yapıyı gösteriyor. İlişkilerde baskı ve kıskançlık kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Tüm hafta sonu, aşırı hırslı, baskıcı ve ısrarcı insanlardan, özellikle de sorun yaşadığımız eski sevgililerden, reddedilmiş aşıklardan, genel olarak da tekinsiz insan ve ortamlardan uzak durmakta fayda var.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE