top of page
2301.jpg

23 Mayıs 2024 – Dolunay

Bugün Yay burcunun 2. derecesinde dolunay gerçekleşti. 15 gün etkili olacak ve bu süreçte açığa çıkarma, aydınlatma, sonlanma, sonuçlanma, meyvesini verme gibi dolunaya has etkileri toplumsal olarak Yay burcu temalarında ve bireysel olarak ise haritamızda 2 derece Yay burcunun denk geldiği ev konularında gösterecek.

Bu dolunay umutlar, değerler, inançlar ve hayat görüşleri ile ilgili konuları ön plana çıkarıyor. Uzaklara ulaşmak, sesimizi duyurmak, fikirlerimizi yaymak isteyebiliriz. Bol bol haber duyabilir, olaylara daha geniş bir açıdan bakabilir ancak bir taraftan da kendi doğrularımıza sıkı sıkıya bağlı kalabiliriz. Dolayısıyla kendimizi hayatımızın her alanında ve tüm ilişki modellerinde fikirlerimizi savunurken bulabiliriz.

Bu durum toplumsal alana da yansıyacak, yani toplumda sık sık görüşler konusunda tartışmalar, zıtlaşmalar, protestolar, basın açıklamaları gündeme gelebilir. Ülkeler arasında da kutuplaşmalar yaşanabilir.

Sevdiklerimiz ve sahip olduklarımız konusunda fazla hassas olacağız. Bunu sadece aşk ilişkileri olarak düşünmemek gerek. İnsan, hayvan, doğa, fikir, maddi manevi kimi, neyi seviyorsak sevgimizi abartılı bir şekilde ifade edebiliriz.

Paramız, imkanlarımız, rahatımız, konforumuz, özgürlüğümüz konusunda da hassas ve talepkâr olacağız. Bu dönem elimize para geçebilir ancak para geldiği gibi gidebilir, yani harcamalar ve borçlar artabilir. Ek vergi ya da yasal düzenleme çıkması da mümkün, özellikle de eğlence sektörü, sanat etkinliği, şans oyunu, çekilişler, borsalar, yarışlar, lunaparklar, eğlence parkları, oyuncaklar, gezi, tur, vizeler, otel konaklamaları gibi alanlarda…

Umudumuzun ve özgüvenimizin güçlendiği, gezme, eğlenme, öğrenme, hayata katılma, sosyalleşme isteğimizin arttığı, bu konuda karşımıza fırsatların da çıktığı bir 15 gün bizi bekliyor. Hatta bazılarımız abartıp ev, ülke, şehir ve ilişki durumunu değiştirmeye de karar verebilir. Taşınmak ya da iş değiştirmek için yaptığımız girişimler, özellikle de başka şehir ve ülkelere yönelik başvurular varsa hızla sonuçlanabilir.

Genel olarak güzel ve fırsatlarla dolu olsa da kazalara da bir o kadar açık bir dönem. Sıra dışı doğa olayları, kazalar, rahatsız edici suçlar, tuhaflıklar, şaibeli ölümler açısından risk hayli yüksek.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page