23 Mart 2022 – Çarşamba

Ayın Yay burcunda ilerlediği bugün genel olarak rahat ve umutlu hissedebiliriz. Diğer taraftan Merkür gün boyunca Neptünle kavuşum halinde olacağından zihnen de rahat olacağımızı söyleyebiliriz. Yaratıcılık, güzel, etkili ve kalbe dokunacak şekilde konuşabilme, huzur, barış, anlayış ve yardım yönünde telkinde bulunabilme anlamına gelen bu kavuşum görüşmelerin sakin ve verimli geçebileceğini gösteriyor.   

Ancak bugün fazla idealist davranma, kendini hayallere kaptırma, olaylarda şiirsel ve biraz da acıklı bir yan bulma, dikkatin dağılması ve odaklanamama, gerçeği olduğu gibi değil de kendi görmek istediğimiz gibi görme ve fazlaca tarafgir davranma riski de var.

Yine de Ayın açıları uyumlu olduğundan Merkür-Neptün kavuşumunun genel olarak verimli çalışacağını söylemek mümkün. Ayın Chiron ve Mars ile uyumlu ilerleyeceği öğlen sonrası ve akşam saatlerinde hem duygusal hem de fiziksel olarak şifalanma, ayrıca yardım için atılan adımlarda başarı sağlama şansımız yüksek olacak. Ayın Venüsle uyumlu ilerleyeceği gece saatleri ise ilişkiler açısından hayli romantik ve keyifli geçebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE