23 Kasım 2021 – Salı

Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs altmışlığıyla başlayacağımız günün sabah saatlerinde sürpriz durumlarla, jestlerle ya da bize yeni kapılar açabilecek fırsatlarla karşılaşabiliriz. Ayrıca her zamankinden farklı kararlar alabilir, farklı tavırlar sergileyebiliriz. Ancak öğlen saatlerinde kesinleşecek Ay-Venüs karşıtlığı bu farklı karar ve tavırlarımızın bizi özel ilişkilerimizde sevdiklerimizle karşı karşıya getirebileceğini, ilişkilerimizde gerginlikler yaşanabileceğini gösteriyor.

Öğlen sonrasında devreye girecek Ay-Mars üçgeninin etkisiyle enerjimiz ve cesaretimizin yanında kararlılığımız da artacaktır. Doğru bildiğimizi ve hedeflerimizi inanarak savunabilir, karşı tarafı ikna edebilir, ayrıca başladığımız işleri hızla ve başarılı bir şekilde tamamlayabiliriz.

Ay-Neptün üçgeninin etkili olacağı akşam saatlerinde ise sakin ve huzurlu bir ruh haline bürünebilir, şefkatin de artmasıyla insanlara karşı daha anlayışlı bir tavır takınabiliriz. Diğer taraftan Güneş, Güney Ay Düğümü ile kavuşum halinde olacağından düşüncelerimiz geçmişe, hayatımızı şekillendiren olay ve insanlara, kader kavramına takılabilir. Gece saatleri affetme, şifalanma, şifalandırma çalışmaları yapmak, dua ve ritüellerle ruhumuzu dinlendirmek için oldukça uygun görünüyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE