23 Eylül 2021 – Perşembe

Güne erken saatlerde kesinleşen Ay-Merkür karşıtlığının etkisiyle zihinsel olarak biraz gergin başlamış olabiliriz. Ayın Koç burcunda ilerliyor olması ve saat 05:05 – 15:38 arasında boşlukta kalacak olması bu gerginliğin öğlen sonrasına kadar sürebileceğini gösteriyor.

Sabah saatlerinden itibaren Ayın boşluktan çıkarak Boğa burcuna geçeceği saat 15:38 e kadar şartlar belirsiz ve değişken olacağından karar vermekte zorlanabiliriz. Adım atamamak, attığımızda ise geri çekilmek zorunda kalmak, sonuç alamamak, bir yerlere yetişememek, ulaşım ve iletişim sorunları yaşamak, kendimizi anlatamamak ve anlaşılmamak sıkışıp kalmış hissetmemize neden olabilir. Ay Boğa burcuna geçtikten sonra sakinleşebilir ve çok daha rahat hissedebiliriz.

Diğer taraftan Venüs-Uranüs karşıtlığı da bugün kesinleşiyor. Bu karşıtlık bugün ve haftanın geri kalanında ilişkilerle ilgili beklenmedik gelişmelerin ve aniden ortaya çıkabilecek krizlerin işareti. Bu krizler kıskançlık ve aldatma kaynaklı olabileceği gibi maddi nedenlerle de çıkabilir. Ayrıca toplumsal alanda özel hayat ya da maddi suç, dolandırıcılık ve yolsuzluk kaynaklı skandallar da patlayabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE