221.jpg

22 Haziran 2021 – Salı

Güne Akrep burcunda ilerleyen Ayın Venüs ve Neptünle oluşturacağı büyük su üçgeniyle başlıyoruz. Sevgi, şefkat ve anlayışta artış anlamına gelen bu açı aynı zamanda güçlü maneviyat ve korunma işareti. Erken saatlerde sezgilerimiz de çok güçlü olabilir, hatta haberci nitelikte rüyalar görebiliriz.

Ardından kesinleşecek Ay-Pluto altmışlığı ise kararlılık ve istikrar vererek kendimizden emin olmamızı sağlasa da Ay saat 09:44 te boşluğa gireceğinden yeni kararlar almak ve yeni girişimlerde bulunmak için acele etmemekte fayda var. Bunun için Ayın boşluktan çıkarak Yay burcuna geçeceği saat 15:56 sonrasını tercih edebiliriz.

Ay-Jüpiter karesinin etkili olacağı akşam saatlerinde ise abartılı tavırlar sergilemeye açık olacağız. Fazla rahatlık, kendine fazla güven ve ego yanlış kararlar sonucu maddi kayıplar getirebilir. Diğer taraftan Jüpiter Retro ve Merkür de durağan pozisyonda. Dolayısıyla Ay-Jüpiter karesi bir görüş veya bir ideale takılı kalma, dönüp dolaşıp aynı konuyu konuşma, fanatikleşme, dini konularda hezeyana kapılma gibi sosyal ilişkileri sıkıntıya sokacak ruh hallerine de neden olabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE