22 Eylül 2021 – Çarşamba

Ayın Koç burcunda ilerlediği bugün enerjik ve girişken olacağımızı, biraz da baskın bir tavır takınacağımızı söyleyebiliriz.

Ancak bugün kesinleşecek Merkür-Pluto karesi bu baskın, buyurgan hallerimizin iletişimde sorunlara neden olabileceğini gösteriyor. Bugün hatta bu haftanın tamamında sözlerimizi seçerek kullanmakta fayda var. Olacak işler iletişimde takınılan sert, uyumsuz ve nezaketsiz tavır nedeniyle olmaz hale gelebilir, anlaşmalarda, ticari işlerde, uluslararası ilişkilerde bir konuyu karara bağlamak için devam eden görüşmeler çıkmaza girebilir.  

Özel, aile ve ortaklık ilişkilerinde karşı tarafı yok sayıp, fikrini almadan onun adına konuşmak, onun adına karar vermek, özellikle de ortak birikimleri kullanmak, riskli yatırım yapmak, pahalı harcama yapmak veya borç altına girmek ilişkilerde ciddi krizlere neden olabilir.

Diğer taraftan saat 22:21 de Başak burcundan ayrılarak Terazi burcuna geçecek olan Güneş de önümüzdeki 1 aylık süreçte ilişkilerin ve ilişki yönetiminin ayrıca atacağımız her adımda dengeleri gözetmenin başarı için en önemli şart olacağını gösteriyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE