22 Ekim 2021 – Cuma

Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzurumuz ve maddi manevi güvenliğimiz konusunda fazla duyarlı olacağımız bugün Mars-Pluto karesinin kesinleşecek olması maalesef huzursuzluk ve dengesizlik işareti. Pluto daha çok toplumsal konularla alakalı olduğu için, bu açıyı hepimizi bir şekilde etkileyecek zorlu olaylar olarak düşünebiliriz.

Mars-Pluto karesinin etkisi bugün zirvede olacak ancak etki azalarak da olsa ay sonuna kadar devam edecek. Bu süreçte güç odaklarının çekişmesi nedeniyle genel olarak gerginlik, zorbalık, şiddet, ekonomik zorlanma artabilir. Aşırı hırslı, şiddete eğilimli ya da psikolojisi bozuk insanlar daha da tehlikeli hale gelebilir. Ayrıca kazalar, hava ve toprak kaynaklı zararlar, toprak kayması, çökme, patlama, yangın gibi olaylar artabilir. Hırsımızı dengelemekte, enerjimizi bize faydası dokunacak aktivitelere yöneltmekte ve çekişmelerden, tekinsiz kişi ve ortamlardan uzak durmakta fayda var.

Bugünün özelinde öğlen sonrası Ay-Neptün altmışlığının etkisiyle biraz daha sakin geçse de akşam saatlerinde Ay-Jüpiter karesi duygularda, tavırlarda abartı ve kolayca kışkırtılma işareti. Gece saatlerinde devreye girecek Ay-Pluto üçgeni ise güçlü hissetmemizi sağlayarak kendimize olan güvenimizi artırırken tehlikeli durumları görememeye sebep olabilir.  

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE