21 Mayıs 2022 – Cumartesi

Ay Kova burcunda ilerliyor. Güneş ise bugün İkizler burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte biz de iletişimin, seyahatlerin, taşımacılığın, ticaretin ve bilgi paylaşımının artacağı, haber akışının hızlanacağı, eğitimle ilgili konuların, gençlerle ilgili konuların ve iç siyasetin daha fazla gündemde olacağı 1 aylık bir sürece giriyoruz.

Bugünün özelinde ise Güneş, retro Merkürle kavuşum halinde olacak. Geçmişle ilgili konular zihnimizi meşgul ederken, geçmişte yaşanmış olaylar veya hayatımızda yer etmiş ancak bağlantımızın koptuğu insanlarla ilgili haberler alabiliriz. Ayın Kova burcunda olması ise toplumsal konuları, topluma duyurulacak açıklamaları ve sosyal medyayı akla getiriyor. Hafta sonu, geçmişte yaşanmış ve gizli kalmış olaylar topluma duyurulabilir ya da tanınmış kişilerin kendileriyle ilgili birtakım itirafları gündeme gelebilir.

Akşamüzeri etkili olacak Ay-Uranüs karesi beklenmedik, sıra dışı olaylara ve son dakika gelişmelerine işaret ediyor. Akşam saatlerinde haber akışı daha da yoğunlaşabilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE