21 Mayıs 2021 – Cuma

Ay Başak burcunda ilerliyor. İşlerimize ve maddi konulara yoğunlaşabileceğimiz bugün detayların önemli olacağını söyleyebiliriz.

Güne, Ay-Mars altmışlığının etkisiyle enerjik bir başlangıç yapacağız. Sabah saatlerinde yapılacak işlere odaklanıp hızla sonuç alabiliriz. Enerjimiz ve dikkatimiz de yerinde olacağından başarı sağlayabiliriz.

Ancak Ayın Merkür-Neptün karesini tetikleyeceği öğlen sonrasında dikkatimiz kolayca dağılabilir, detayları fark etmekte ve doğru değerlendirmeler yapmakta zorlanabilir, yanlış kararlar alabilir, yanlış seçimler yapabiliriz. Ayrıca hesap hataları yapmaya, yanlış anlamaya ve yanıltılmaya da açık olacağız.

Diğer taraftan gün boyunca etkili olacak Güneş-Jüpiter karesi egomuzla beraber beklentilerimizin de yüksek olacağına işaret ediyor. Daha yüksek kazanç için, kendimize, bilgimize ve sezgilerimize çok güvenerek taşıyabileceğimizden fazla risk alabiliriz. İlla ki bir karar vermemiz gerekiyorsa Ay-Mars altmışlığının etkili olacağı sabahın erken saatleri ile Ay-Pluto üçgeninin etkili olacağı gece saatleri daha uygun görünüyor. Tabi Ayın boşluğa gireceği saat 22:56 sonrasına kalmamak şartıyla.

Bu açılar bugün ve hafta sonu aldığımız duyumların çok net ve güvenilir olmayacağını, gerçekle yalan ve dedikodunun iç içe geçeceğini dolayısıyla maddi sonuçları olacak kararlarda dikkatli olmak gerektiğini gösteriyor. Ayrıca insanların birtakım sırları ağzından kaçırması ile para veya özel hayatla ilgili skandalların patlaması da olası.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE