21 Kasım 2021 – Pazar

Ayın İkizler burcunda ilerlediği ve Merkürün de Jüpiter ve Pluto ile açılandığı bugün iletişim anlamında hayli hareketli geçecek gibi görünüyor.

Öğlen ve öncesinde, Ay-Neptün karesinin etkisiyle dalgınlıklara, unutkanlıklara, yanlış anlamaya ve yanlış yönlendirilmeye açık olacağız. Merkür-Jüpiter karesinin etkisiyle de insanlar kendi bilgilerine fazla güveneceğinden yalan yanlış haberler, hızla, geniş bir çevreye yayılabilir. Ayrıca gezerken, toplu ulaşım araçlarında ya da gittiğiniz yerlerde değerli eşyalarınızı unutmamaya dikkat etmenizi öneririm.

Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olacağı öğlen sonrası ve akşam saatleri çok daha keyifli geçebilir. Merkür-Pluto altmışlığı da kesinleşeceğinden anlama, etkili iletişim kurma, sözlerimizle fark yaratma, karşı tarafı ikna etme, maddi konularda da akıllıca hareket etme konusunda avantajlı olacağız. Önemli kararlar, tabi abartıya da kaçmadan yapılacak önemli alışverişler, karşı taraf üzerinde etki yaratmak istediğimiz konuşmalar, araştırmak istediğimiz karışık, gizemli konular, eğitim ve seminerler için öğlen sonrasını değerlendirebiliriz. Ay saat 18:52 de boşluğa gireceğinden önemli karar ve yeni adımları bu saat sonrasına bırakmamakta fayda var.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE