top of page

21 Haziran 2024 – Cuma

Ay Yay burcunda ilerliyor. Günün ilk bölümünde Ay ve Satürn arasındaki sert açının etkisiyle kendimizi baskı altında kalmış gibi hissedebilir, enerji ve motivasyon düşüklüğü yaşayabiliriz. Engel ve gecikmelerle karşılaşmamız, onay gerektiren işler için beklemek zorunda kalmamız, genel olarak ilerlemekte zorlanmamız mümkün.

Ayın Chirondan destek alacağı öğlen sonrasında hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendimizi daha rahat ve zinde hissedebilir, işlerimizin açılmasıyla daha rahat ilerleyebiliriz. Maddi manevi kayıp ve eksikleri telafi etme fırsatı bulabiliriz.

 

Diğer taraftan Merkür ve Mars arasında uyumlu bir açı oluşuyor. Bu da hızlı ve pratik kararlar almaya, kararlarımız doğrultusunda da hemen harekete geçmeye meyilli olacağımız anlamına geliyor. Bu açının cesur kararlar almak, fikirleri cesaretle açıklamak, kendini, görüşlerini savunmak, suskunluğu bozmak, gizli kapaklı konularda açıklama yapmak, ayrıca ani kararlarla seyahate çıkmak, mülk almaya ya da taşınmaya karar vermek gibi etkileri de olacak. Yarınki dolunayla beraber bu etki 15 gün sürecek. Bugünün özelinde açının kesinleşeceği öğlen sonrasında etki daha net hissedilmeye başlayacak.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page