top of page
nature18.jpg

20 Temmuz 2023 – Perşembe

Ay saat 20.13 e kadar Aslan burcunda, sonrasında ise Başak burcunda ilerleyecek. Gündüz saatlerinde Ay Venüsle kavuşum halinde olacak, Güneş ise Neptünden destek alacak. Gündüz saatlerinin genel olarak keyifli geçeceğini, anlayış ve empati ile ilişkilerde uyum ve uzlaşmanın ön planda olacağını söyleyebiliriz.

Diğer taraftan gece geç saatlerde Mars Satürn karşıtlığı da kesinleşecek. Bu da enerjide, istek ve motivasyonda düşüş, hareket etmekte, harekete geçmekte zorlanma, kısıtlanma, engellenme, işlerin, akışın yavaşlaması anlamına geliyor. Gün genelinde biraz tembellik, gevşeklik, zaten işler de ilerlemiyor düşüncesiyle boş vermişlik ve kabullenmişlik görülebilir. Ayrıca saat 17.09 – 20.13 arasında Ay boşlukta kalacağından belirsizlikler de bizi kararsız bırakabilir.

Mars Satürn karşıtlığının etkisi 1 hafta daha devam edecek. Kamusal alanda, özellikle de vergilendirme, finans, muhasebe ve bankacılıkla ilgili birtakım düzenlemeler ya da eksikliklerle ilgili cezalar gündeme gelebilir. Olumlu anlamda halkı korumak adına, örneğin dolandırıcılara ya da finansal yönü de olan suç örgütlerine yönelik önemli operasyonlar da söz konusu olabilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page