20 Haziran 2021 – Pazar

Ay Terazi burcunda ilerliyor. Erken saatlerde kesinleşen Ay-Pluto karesinin etkisiyle güne biraz gergin ve ruhsal açıdan yorgun bir halde başlayabiliriz.

Öğlen saatlerinde Ay-Güneş üçgeninin devreye girmesiyle duygusal açıdan dengelenmenin yanında enerjimiz de yükselecektir. İlişkilerimizin de uyumlu ilerlemesi bize ayrıca huzur ve keyif verebilir.

Ay saat 13:52 de boşluğa girecek ve saat 14:58 de Akrep burcuna geçecek. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olacağı öğlen sonrasında kendimizi rahat, mutlu ve umutlu hissedebiliriz. Sevdiklerimizle birlikte olacağımız, en azından iletişim halinde olacağımız keyifli bir gün geçirebiliriz.

Akrep burcundaki Ay ve Balık burcunda Retro hareketine başlayan Jüpiterin getirdiği yoğun duygusallık ile birlik olma, bütünleşme, ilahi olana yönelme isteği bizi farklı duygu durumlarına da sokabilir. Ayrıca geçmişte yapılan hayrın karşı gelmesi, ilahi adaletin gerçekleşmesi gibi durumlar bize geçmişi, kaderi, doğru ve yanlışı sorgulatabilir.

Zaten Satürn, Pluto ve şimdi de Jüpiterin Retro olacağı bu dönem genel olarak geçmişte yapılan doğru ve yanlışlar veya yapılmayıp eksik bırakılanlar fazlasıyla önümüze gelecektir. Jüpiterin Retro olması bir yandan şans faktörünün biraz kısıtlanabileceğini ve yeni girişimlerde sadece şansa güvenerek yola çıkmamak gerektiğini vurgularken diğer yandan geçmişte kaçırdığımız ya da kıymetini bilmeyerek burun kıvırdığımız kısmetlerin tekrar karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE