23.jpg

2 Eylül 2021 – Perşembe

Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Aile ve değerlere bağlılık, vatanseverlik, sahiplenme gibi duyguların hayli yoğun olacağı bir gündeyiz.

Öğlen saatleri civarında Ay-Uranüs altmışlığı ev, aile ve maddiyatla ilgili güzel fırsatlar ve haberler getirebilir.

Gece saatlerinde kesinleşecek Ay-Venüs karesi ise aile ilişkileri ile özel ilişkilerde gerginlikler yaşanabileceğini gösteriyor. Alınganlık ve kapris işareti olan bu açı aynı zamanda çocuklar ya da aile büyükleriyle ilişkiler konusunda görüş farklılıklarının çiftler arasında soruna neden olabileceği anlamına da geliyor.

Diğer taraftan Mars-Neptün karşıtlığı da bugün kesinleşeceğinden fazla duygusallık, alınganlık, melankoli ve acılarla fazla empati kurma gün boyunca sorun olacak gibi görünüyor. Özellikle ruhsal sıkıntıları olanlar için bugün daha da bunaltıcı geçebilir.

Ayrıca çabuk etkilenme, dolandırılma, unutkanlık, dikkat dağınıklığı, sistemli olamama, öncelik sıralaması yapamama, takıntıların ve ruhsal sıkıntıların tetiklenmesi, kolay provoke olma, kullanılma, su ve kimyasallardan zarar görme, zehirlenme, toprak ve su kaynaklı afetler gibi durumlara işaret eden bu açının etkisi haftanın kalanında da devam edecek.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE