top of page
191.jpg

19 Ekim 2023 – Perşembe

Ay Yay burcunda ilerliyor. Merkürün Güney Ay Düğümü ile kavuşacağı, Ayın ise Neptünle sert açı oluşturacağı bugün iletişim dikkat gerektiriyor. Yanlış anlama, ön yargılı ve taraflı davranma, geçmiş düşünce kalıplarına saplanma gibi hatalara düşebiliriz.

Yanlış yönlendirilmeye açık olacağız, gün genelinde yalan yanlış, şüpheye düşürmek, itibar zedelemek ya da provokasyon amaçlı haberler de yayılabilir. Geçmiş hesaplar, davalar gündeme gelebilir. Dolayısıyla yanlış düşünceler ve yanlış bilgilerle hatalı kararlar almamız, yanlış sözler sarf etmemiz, belli bir aşamaya getirdiğimiz ilişki ve görüşmeleri, sözleşmeleri zora sokmamız mümkün.

Ayın Merkür ve Güneşten destek alacağı gece saatlerinde duygusal olarak dengelenebilir, zihnen toparlanabilir ve iletişimin de rahatlamasıyla birtakım düzeltmeleri yapabiliriz. Ama çok büyük hataları ve kırgınlıkları telafi etmek zor görünüyor. Diğer taraftan Ay saat 22.03 te boşluğa giriyor. Gecenin devamında bir şeyler belirsiz kalabilir, haberler netleşmeyebilir.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page