top of page
1901.jpg

18-19 Mayıs 2024 – Haftasonu

Ay bugün saat 13.23 e kadar Başak burcunda, sonrasında ise Terazi burcunda ilerleyecek. Diğer taraftan hafta sonu boyunca Güneş Jüpiterle, Venüs ise Uranüsle kavuşum halinde olacak. Hayli enerjik, canlı, heyecanlı, kıpır kıpır bir hafta sonu bizi bekliyor.

Güneş Jüpiter kavuşumu maddi manevi şansımızı artırırken geleceğe dair umudumuzu ve hayattan tat alma duygumuzu güçlendirecek. Venüs Uranüs kavuşumu ise aşk ve ilişkilerde cesaretimizi artıracak, sosyal hayatı canlandırırken, bizi hoş sürprizlere, sevdiklerimizden gelecek jest ve tekliflere açık hale getirecek. Yeni ve her zamankinden farklı ortamlara girebilir, sosyalleşebilir, sevdiklerimizle birlikte eğlenebiliriz. Hafta sonu yeni tanışmalara ve hızla başlayan ilişkilere de hayli açık. Ayrıca alım satımlar, iş anlaşmaları, iş bağlantıları, kazanç ya da indirim fırsatları açısından da oldukça verimli.

 

Ayın açılarına bakacak olursak onlar da genel olarak destekleyici, Pazar akşamına kadar bir sorun görünmüyor. Ancak Pazar akşamüzeri Ayın Marsla karşıtlığı etkili olmaya başlayacak. Bu da telaş ve koşuşturma halinde olma, bir yerlere yetişmeye, yapılacak iş ve alışverişleri yetiştirmeye çalışma ya da hafta sonu bittiği için gergin hissetme olarak yorumlanabilir. Yine de kalabalık ortamlarda ve trafikte çıkabilecek gerginliklere, kavga ve kazalara, ayrıca yangınlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page