top of page
170.jpg

17 Mayıs 2024 – Cuma

Ay Başak burcunda ilerliyor. Bugün titiz, detaycı ve çalışkan bir modda olacağımızı söyleyebiliriz. Ancak Ayın Satürnle karşıt konumda olacağı gündüz saatlerinde çeşitli engellerle karşılaşabilir ve ağır ilerleyebiliriz. Beklediğimiz haber ve onayların gelmemesi, yasal sorunlarla karşılaşmak, sıra beklemek, fazladan iş yükü ya da maddi bir sorumlulukla uğraşmak canımızı biraz sıkabilir.

Diğer taraftan Merkür ve Plüton arasında sert bir açı oluşuyor. Bu da iletişimde yargılayıcı, sorgulayıcı bir tarzın ön plana çıkacağı ve bu nedenle de sorunlar yaşanabileceği anlamına geliyor. Taraflar kendi fikirlerini, doğrularını, kendi şartlarını karşı tarafa kabul ettirmek için baskıcı bir tutum takınabilir. Karşılıklı inatlaşmalar nedeniyle uzlaşmak bugün biraz zor görünüyor. Önemli konuları konuşmak ya da maddi sonuçlar doğuracak kararlar için uygun bir günde değiliz. Ayrıca toplumsal alanda etki yaratacak ve gerginliklere neden olacak haberler duyabiliriz.

Ayın Venüs ve Uranüsle uyumlu olacağı akşam saatleri hem daha keyifli hem de özel ve sosyal ilişkiler açısından çok daha verimli geçecek gibi görünüyor. Sevdiklerimizden gelecek jest ve sürprizlere açık olacağımız akşam saatlerinde iletişim de daha ılımlı akabilir. Yine de görüşlerimizin keskin bir şekilde farklı olduğu konuları özel hayatımızdan uzak tutmakta fayda var.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page