17 Eylül 2021 – Cuma

Ay Kova burcunda ilerliyor. Güneş-Pluto üçgeni ve Venüs-Satürn karesi kesinleşiyor. Bugün gücünü sergileme, güç birliği oluşturma, hedefe odaklanma, etki alanı yaratma, ikna etme, çalışarak, kararlılık göstererek başarıya ulaşma, kökten değişim yaratabilme gibi olumlu etkiler devrede olacak ve odaklandığımız, üzerinde çalıştığımız konu her ne ise o konuda başarı elde etme şansımız yükselecek.

Ancak tüm bunları yaparken estetik, güzellik, nezaket, keyif ve eğlence ile insan ilişkilerinde uyum biraz geri planda kalacak gibi görünüyor. Genel olarak ilişkilerde mesafeli olma, çekingenlik, güvensizlik, işi, mantığı aşka tercih etme anlamına gelebilecek Venüs-Satürn karesi aynı zamanda hayatın gerçeklerinin ve mevcut maddi şartların ilişkileri yıpratabileceğini, borç alacak ilişkileri nedeniyle de ilişkilerde kopmalar yaşanabileceğini gösteriyor. Yani bugün hatta önümüzdeki 5 gün kadar iş ve hedeflerimiz konusunda gösterdiğimiz başarıyı özel ve sosyal ilişkilerde gösteremeyebiliriz.

Bugünün özelinde ise Ay-Satürn kavuşumunun etkili olacağı sabah saatlerinde ilişkilerle ilgili problemler daha belirgin hale gelebilir. Akşam saatlerinde devreye girecek Ay-Uranüs karesi ise beklenmedik son dakika gelişmeleri getirebilir ve bu nedenle planlarımızı revize etmemiz gerekebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE