17 Eylül 2020 – Yeniay

 

Bu yeniayda önceliğimiz sağlığımız, işimiz ve hizmet ettiğimiz alanlar olacaktır. Yeniayın gerçekleşeceği Başak burcu sağlıklı ile sağlıksızı, yararlı ile yararsızı ayırt eder ve buna göre düzenlemeler, analizler yaparak ayrıntıları planlar.

 

Eylül ayına denk gelen bu 15 günlük yeniay döneminde, mevsimin de değişmesiyle, birçok alanda yeni düzenlemeler yapmamız gerekliliği ortaya çıkarken, özellikle içinde bulunduğumuz şartlarda yeni başlayacak ve yeniden revize edilecek birçok konu gündeme gelecektir.

 

Yeniayın Satürnden alacağı destek yasalar ile eğitim, seyahat, sağlık hizmetleri, iş ve çalışma koşulları, yurtdışı bağlantılar, deniz aşırı ülkeler, ekonomi, yargı, sınırlar, iletişim, hastaneler, hapishaneler, kapalı mekanlar, toprak ve günlük rutinlerle ilgili konularda yapılacak yeni düzenlemeleri karşımıza çıkarırken bu alanlarda güçlü yaptırımları da beraberinde getirebilir.

 

Yeni Ayın Retro Marstan alacağı gergin açı ise işlerin karışmasının startını veriyor. Yapılacak düzenlemelerin ve uygulanacak yaptırımların ülkeler, aileler ve kariyer alanlarında gerginliğe yol açması ve sınırların aşılmaya çalışılması zorlayıcı sonuçlar doğuracak gibi görünüyor.

 

Agresyonun ve şiddetin yükselmesiyle beraber oluşabilecek çatışmalar önce aile içinde ve otoriteyle (baba, patron, yönetici, devlet adamları, yaşlı kimseler) gerilimi tırmandırabilir. Daha sonra kariyerimizle ilgili birçok sıkıntıyı da beraberinde getirirken devletler arası mücadelelerin artması ve meydan okumaların çoğalmasına da neden olacaktır.

 

Salgın hastalığın seyrinin kötüleşmesi ve artması Mars retrosu ile birlikte iyiden iyiye tetiklenirken, bağırsak problemleri, göz sorunları ve ateşli hastalıklara dikkat!!

 

Depremleri de tetikleyecek bu yeniay, hava durumundaki değişikliklerle birlikte doğal afetleri de beraberinde getirebilir.

 

Güçlü beraberliklerin, iş ortaklıklarının veya işle ilgili anlaşmaların, yardım ve desteklerin de artacağı bu yeniay döneminde, sadakatimiz ve dirayetimizle birçok konuda kazanımlar elde edebilir, ektiklerimizi biçebiliriz.

 

Merkürün Terazi burcunda yer alıyor olması, ilişkilerimizde orta yolu bulmak, hoşgörülü olmak ve diplomatik davranmak adına bizleri desteklerken, Venüsle yaptığı olumlu açı sosyal ilişkilerimizde ve ikili ilişkilerimizde biraz da çabayla uyumu yakalayabileceğimizi, ayrıca maddi anlamda gelir elde edebileceğimizi işaret ediyor.

 

Fakat Merkürün Neptün kontağı öncelikle dikkat dağınıklığı konusunda bir uyarı verirken, iş hukuku ve arkadaşlar yoluyla kayba uğrayabileceğimizin, aldatılabileceğimizin, hile ile karşı karşıya kalabileceğimizin de uyarısını veriyor.

 

Sulardan gelecek sıkıntılar, yağmur ve sel nedeniyle trafikte aksamalar ve kazalar, anlaşmalar ve ticari konularda yanılsamalar, ikili ilişkilerde aldatma ve aldanma gibi durumlar, yanlış anlamalar, deniz trafiğinde sıkıntılar söz konusu olabilir.

 

Merkürün Jüpiteri karelemesi ise adil olmayan birtakım durumların yaşanabileceğini ve adaletsizliği vurgularken orta yolu bulmakta zorlukların çıkabileceğini, kararsız kalmanın ve ayrıca yapacağımız abartılı harcamaların bizi zora sokacağını gösteriyor.

 

Sistemin kendimize çeki düzen vermemizle ilgili son uyarısını yaptığı bu dönemi mantıklı ve kontrollü, aklımızı başımıza alarak geçirmek çok önemli olacaktır. Fakat diğer yandan kusurlara odaklanmak, fanatizm, mükemmeliyetçi tavırlar, duygu yoksunluğu veya duyguları yok saymak, güzelliklere gözlerini kapamak ile faydacılık karamsarlığı artırabilir ve zorluklarla mücadelemizi ketleyerek bizleri depresyona sokabilir.

 

Selen ÇAMLIBEL