top of page
19.jpg

16 Nisan 2022 – Dolunay

Bugün saat 21:54 te Terazi burcunun 26. Derecesinde dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylar olayların netleştiği, gizli kalmış konuların aydınlandığı, sonlanmaların yaşandığı ya da girişilen işlerin sonuçlarının alındığı zamanlardır. Etkisi yaklaşık 15 gün sürer.

Bu dönemde, özellikle de dolunayın gerçekleştiği gün ve sonrasındaki 3 gün duygularımız biraz daha taşkın bir hal alabilir, soğukkanlılığı korumak zorlaşabilir, ayrıca bedenimiz de daha sık tepki verebilir. Dolunay dönemleri sağlıkla ilgili sorunların, özellikle de geri planda kalmış, fark edilememiş sorunların daha fazla ortaya çıktığı zamanlardır.

Bu dolunay Terazi burcunda gerçekleşeceğinden ben-sen kavramını ve ilişkileri, aşk, sanat, sanatçılar, estetik ve güzellikle ilgili konuları, nezaket ve diplomasiyle ilgili konuları, barış ve uzlaşmaya yönelik adımları, adalet, hukuk sistemi, hukukçular, mahkemeler ve davalarla ilgili konuları, sağlık olarak ise bel bölgesi ve böbreklerle ilgili hastalık ve tedavileri ön plana çıkarabilir.

Bu dönem adil, saygılı ve nazik davranmaya her zamankinden daha fazla dikkat etmekte fayda var. Bu şekilde kendinizi çok rahat ifade edebilir, uzlaşma sağlayabilir, verimli ve kazançlı anlaşmalar yapabilir, hatta olması çok zor gibi görünen işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Ama aksi tavırlarda iyi giden iş ve ilişkilerin bozulması mümkün.

Mesleki iş birlikleri yapmak, sosyal ortamlara girmek, insanlarla bağlantı kurmak, gezmek ve sosyalleşmek için güzel bir zaman olmanın yanında aşk ve özel ilişkilerde sürprizlere, yeni tanışmalara ve başlangıçlara da açık bir dönem olacak. Ancak Pluton dolunayı zorluyor, bu da kıskançlık ve baskı işareti. Yani bir taraftan ilişkiler anlamında güzel şeyler yaşanırken bir taraftan da kıskançlık kaynaklı sıkıntılar, hatta ayrılığa kadar götüren olaylar yaşanabilir.

Ay, Güneş ve Pluto arasında oluşacak sert açı kalıbı aynı zamanda öncü burçlarda oluşacağından bunu hızlı gelişen ve çok başka noktalara giden toplumsal olaylar olarak yorumlamak da mümkün. Yani aslında çok derinlerde bir sorun vardır ama bastırılmış bir durumdadır ya da boyutu bilinmiyordur, bu dolunay döneminde ilişkiler kaynaklı çıkan bir kriz kıvılcım görevi görebilir ve olaylar hızla büyüyerek ciddi, hatta ölümcül bir hal alabilir.  

Maddi konularda ise şans ve kazanç kapıları açık görünüyor. Ancak Pluto burada da ya hep ya hiç tarzı hırslı tavırların kayıp getirebileceği konusunda uyarıyor.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page