top of page

16 Haziran 2022 – Perşembe

Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Görev ve sorumlulukların ön planda olacağı bugün Güneşin, Oğlak burcunun yöneticisi Satürnle oluşturacağı uyumlu açı kesinleşecek. Sıkı çalışma, disiplin, ciddiyet ve sabır gerektiren, ayrıca onay almamız gereken işler ya da resmi kurumlardaki işlemler için destekleyici olacak bu açı aynı zamanda geçmişte olması gerektiği şekilde tamamlanmamış, yarım bırakılmış görev ve sorumlulukları, eğitimleri tamamlamak için de fırsat sağlayacak. Bu açı 5 gün daha etkili olacak.

Ancak bu süreçte Satürn Güneşe destek olurken Neptün köstek olacak. Yani disiplinli davranmayı bıraktığımız anda dağılmaya, boş vermeye, işi gücü bırakıp hayallere dalmaya, tembellik yapmaya ya da olmayacak işler peşinde koşmaya açık hale geleceğiz. Kafamı koysam uyurum ama çalışmam gerek gibi bir modda olacağımızı söyleyebiliriz.

Ayrıca hayalperest davrandığımız, yanlış anladığımız, yanlış karar aldığımız ya da bir kişiye hak etmediği payeler verdiğimiz bir konuda uyanış yaşamamız olası. Aile büyükleri, eş, yönetici ya da çevresi geniş bir dosttan kendine gel yanlış yoldasın anlamına gelecek bir uyarı da alabiliriz.

Bugünün özelinde Ay, Venüsle ve Neptünle, Venüs de Kuzey Ay düğümü ile bağlantı kuracağından sevdiklerimizden, dostlarımızdan destek görmemiz ve iş birliklerinden fayda sağlamamız olası.

Gece saatlerinde ise Ay, Pluto ile kavuşacak ve saat 21:42 de boşluğa girecek. Duygusal olarak çok derinlere dalarsak işin içinden çıkamayabiliriz. Üzerimizde baskı oluşturacak, derinlerde biriktirdiğimiz olumsuz duyguları açığa çıkartacak olay ve insanlardan uzak durmakta fayda var.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page