top of page

16 Eylül 2022 – Cuma

Ayın İkizler burcunda ilerlediği bugün iletişim trafiğinin yoğun olacağını, ayrıca güncel bilgiye sahip olmanın, iletişim halinde olmanın ve ifade tarzımızın önemli olacağını söyleyebiliriz.

Ay bugün Jüpiter ve Merkürle uyumlu açılar oluşturacak. Gündüz saatleri ruh hali olarak rahat ve keyifli, maddi olarak da verimli geçebilir. Daha önce fark etmediğimiz bir şeyi fark edebilir ya da bize yeni bir kapı açacak önemli bir bilgi edinebiliriz. İşlerimiz rast gidebilir, işle ilgili görüşmeler, ticari girişimler, alışverişler iyi geçebilir ve kazançlı çıkabiliriz.

Ancak aynı durum ilişkiler açısından pek mümkün görünmüyor. Bugün Venüs-Mars karesi kesinleşiyor. Bu da özel ve sosyal ilişkilerde gerginlik, uyumsuzluk, hatta kavga anlamına geliyor. Bunu sadece ilişkiler olarak düşünmemek lazım, beğeniler, tercihler, özel hayatla ilgili konular, cinsellik, giyim kuşam moda, yaşam tarzı, ilişki anlayışı gibi eril ve dişil olanla, aşk ve sevgiyle bağlantılı her konuda çatışma yaşanabilir. Taciz, şiddet, çiftlerin birbirini rezil etmesi veya özel hayatı ortaya serme gibi olumsuz olaylar da gündeme gelebilir.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE

bottom of page