top of page
150.jpg

15 Temmuz 2024 – Pazartesi

Ayın Akrep burcunda ilerlediği bugün güçlü ancak zaman zaman da keskin duygular ön planda olacak. Diğer taraftan Güneş ve Chiron arasında sert bir açı oluşacak ve Mars Uranüs kavuşumu kesinleşecek. Yani hem fiziksel hem de duygusal olarak yaralanmalara fazlasıyla açık bir gün. Olayları kişiselleştirme, gurur meselesi haline getirme, öfke patlamaları yaşama ve kinlenme riski hayli yüksek.

Mars Uranüs kavuşumu ise adete tetikçi gibi çalışıyor. Yani etkisi uzun sürecek birtakım olayların işaret fişeği ya da başlangıç noktası olarak düşünebiliriz. Kavuşumun etkili olacağı önümüzdeki 6 gün süresince özellikle de toplumsal alanda karşılaşacağımız olaylara dikkat etmek gerek, bizi de bir şekilde etkileyebilir. Bu süreçte sosyal patlamalar, protestolar, toplumsal krizler, uluslararası ilişkilerde krizler yaşanabilir, mevcut çatışmalar alevlenirken ülkeler arasında yeni çatışmalar başlayabilir. Sıra dışı doğa ve hava olayları, toprak ve toprak ürünlerini etkileyecek beklenmedik gelişmeler ya da sıcaklıkla ilgili sorunlar yaşanması mümkün.

Diğer taraftan kavuşum Boğa burcunda ve bu da finansal konuları, parayı, zenginliği işaret ediyor. Zenginlere, zenginliğe mala mülke saldırı, iş adamlarına, üst düzey yöneticilere, bankalara, borsalara, finans şirketlerine, kuyumculara, emlakçılara ve zenginliği simgeleyen binalara saldırı olayları ya da buralarda kaza, patlama, elektronik sistemlerin çökmesi gibi durumlar yaşanabilir. İş ve finans dünyasında, borsada beklenmedik iniş çıkışlar da gündeme gelebilir.

Uranüs sıra dışılığı işaret ediyor. 3 gün etkili olacak Chiron Güneş karesi ise birtakım girişimlerin olası sonucunun yanlış tahmin edileceği konusunda uyarıyor. Yani ister toplum mühendisliği adına toplumu yönlendirmek olsun isterse elektronik, makine, sistem, yazılım konusunda mühendislik çalışmaları olsun yapılan birtakım işlerin olumsuz, beklenmedik sonuçları olacak, işler planlandığı gibi gitmeyecek diyebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page