top of page
160.jpg

15 Mayıs 2024 – Çarşamba

Ay Aslan burcunda ilerliyor. Güne Chironun desteğiyle ruhen ve bedenen zinde bir modda, güçlü bir şekilde başlayabiliriz. Gün boyunca böyle bir desteğe de ihtiyacımız olacak gibi görünüyor. Birçok şeye aynı anda yetişmemiz gerebilir. Sağlam durmamız, sakin kalmamız ve kontrollü davranmamız gereken bir gündeyiz.

Ay gündüz saatlerinde, kavuşum hali devam eden Uranüs ve Güneşle, akşam saatlerinde ise Jüpiterle sert açılar oluşturacak. Bu da gün genelinde beklenmedik gelişmelere, sıra dışı hava ve doğa olaylarına, toplumsal gerginliklere, siyasi krizlere, ayrıca ekonomik yansımaları olabilecek gelişmeler ile finansal dalgalanmalara açık olduğumuz anlamına geliyor.

Bireysel olarak bunlardan etkilenmeden yolumuzda ilerlemek, eş, aile ve iş arkadaşlarıyla çıkabilecek krizleri yönetmek, bütçemizi denk getirmek ve sahip olduklarımızı korumak için çaba harcamamız gerekebilir. Ama öncelikle abartılardan uzak durmak, makul olmak ve risk almamak için egomuzu dizginlememiz gerekecek. Ayın boşlukta kalacağı saat 19.42 sonrasında belirsizlikler artacağından bu tavır daha da önemli hale gelecek.

Diğer taraftan Merkür bugün saat 20.06 da Koç burcundan ayrılıp Boğa burcuna geçecek. Bu geçişle beraber daha mantıklı düşüneceğimiz, somut sonuçlar hedefleyip daha sağlam adımlar atmak isteyeceğimiz bir sürece giriyoruz. Maddi konularda ise kazanmak kadar elimizdekini korumak da bizim için önemli hale gelebilir. Dolayısıyla kararlarımızda daha az risk içeren yolları tercih edebiliriz.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page