18.jpg

15 Kasım 2020 – Yeniay

Bugün sabah saatlerinde meydana gelecek yeniay bilinçaltımız, karmamız, kişisel dönüşümümüz, kaos, yer altı, borçlar ve maddi manevi kaynaklar, eşin parası, ortak paralar, nafaka, miras ve krediler konularında yeni başlayan ve değişim yaşanacak bir süreci işaret ediyor.

Yeniay derecesinin üzerindeki sabit yıldız her ne kadar şanslı bir etkiye sahip olsa da bu derece aynı zamanda bazı şansızlıkları ve aşkta sorunları da getirecektir.

Yeniay başlangıç enerjisini aktifleştiriyor ancak yeniayın başkente göre çizilen haritada 12. Evde gerçekleşiyor olması başlayan olayların henüz gün yüzüne çıkmayacağını gösteriyor. Akrep burcunun gizli ve derinden giden enerjisi, 12. Ev vurgusu ile birleşince, olayları daha da sırlı hale getirecektir.

Jüpiter ve Plutonun yeniaya verdiği destek maddi kazançlarımızı artırabilme şansını verecektir. Kendimizi güvende hissettirecek gelişmeler, destekler ve yardımlar görebileceğiz.

Fakat Venüs-Pluto karesi ilişkilerde inatlaşmaları, kıskançlıkları, tutkuyu, takıntıyı, zorlu enerjileri, kriminal tipleri kendimize çekmemizi, sosyal ilişkilerde kavgaları, maddi sorunları, ekonomik nedenlerle oluşan gerilimleri meydana getirebilir.

Merkür-Uranüs karşıtlığı gizli saklı durumları ve bilinçaltı blokajlarını değişen ani durumlar nedeniyle tetikleyebilir. Yine aynı zamanda toprak hareketlerini, yer altı kaynaklarında oluşabilecek değişimleri, madenleri ve yer altı kaynaklarını gündeme getirebilir. Ani fikir ayrılıkları ve bu nedenle meydana gelebilecek bitişler, takışmalar ve inatlaşmalar sorun çıkarabilir.

Retrodan çıkan Mars hayat enerjimizi yükseltmeye başlayacaktır. Fakat yine de Kasım ayının sonuna kadar dürtüsel tavırlar, ateş, ateşli hastalıklar, kesici aletler, yangınlar, ego savaşları, liderler ve askeri hareketlilik hız kesmeyecektir.

Yeniayın Neptün ile oluşturacağı üçgen açı; aile, kariyer, kökler, beslenme, barınma, korunma, sezgiler, şifa, ruhsal dönüşüm, bağlanma ve yardımlaşma konularında olumlu gelişmeler yaşayacağımızın ve ilahi aşk ile sarmalanacağımızın müjdesini veriyor.

Yenileneceğimiz, deri değiştirip tazeleneceğimiz ve bunları yaparken de eskiyi, bizi sıkıştıran, aşağı çeken, fark ettiğimiz, fark edemediğimiz tüm algı, kişi ve durumları bir şekilde bırakacağımız, küllerimizden doğacağımız bir yeniay dönemi olacaktır.

 

Selen ÇAMLIBEL