top of page
142.jpg

14 Şubat 2024 – Çarşamba

Ay saat 18.03 e kadar Koç burcunda, sonrasında ise Boğa burcunda ilerleyecek. Güne Ay ve Güneşin uyumlu açısı eşliğinde enerjik ve duygusal olarak dengeli bir şekilde başlıyoruz. Ancak günün devamında bu kadar sakin ve kontrollü davranamayabiliriz.

Mars ve Plüton bugün kavuşuyor. Kavuşumun etkisi yaklaşık 1 hafta sürecek. Bu süreçte hayli enerjik, hırslı, kararlı, zaman zaman da inatçı ve fazlasıyla cesur olacağımızı söyleyebiliriz. Kavuşum her ne için uğraşıyorsak başarı şansımızı da yükseltecek. Ancak hırsından gözü dönen, kazanmak için her şeyi mübah gören ve nerede durması gerektiğini bilmeyen insanlar hem kendileri hem de başkaları için tehlike oluşturabilirler.

Kavga, saldırı, terör, taciz, gasp ve hırsızlıklara karşı dikkatli olmakta fayda var. Ayrıca kazalara, özellikle de elektrik kaynaklı kazalara, patlama, toprak kayması, yıldırım düşmesi gibi ani gelişen durumlara ve sıra dışı doğa olaylarına açık olacağız. Kısaca hem insanlara hem hayvanlara karşı işlenen tuhaf, karanlık, rahatsız edici suçlar ile tuhaf kazalar ve sıra dışı doğa olayları açısından riskli bir hafta diyebiliriz.

Bugünün özelinde Ay saat 13.21 – 18.03 arasında boşlukta kalacak. Boşluk saatlerinde en son kurduğu bağlantı olan Venüsle sert açısı etkili olacak. Bu saatlerde insanlara karşı toleransımız düşerken belirsizliklerin oluşması ve beklediğimiz haberlerin gelmemesi sabrımızın daha da zorlanmasına neden olabilir. Akşam saatlerinde ise Ay Plüton ve Mars ile sert açılar oluşturacak. Bu saatlerde sakin ve sabırlı davranmak daha da zorlaşacak.

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page