14 Eylül 2021 – Salı

Güne Ay-Jüpiter altmışlığının etkisinde pozitif duygularla başlayacağız. Ancak bugün kesinleşecek Güneş-Neptün karşıtlığının etkisiyle genel olarak halsiz, enerjisiz, yorgun ve isteksiz hissedebilir, belli bir hedef belirleyip peşinden gitmekte, istikrarlı davranıp başladığımız bir işin devamını getirmekte zorlanabiliriz. Dolayısıyla duygular olumlu olsa da dağınıklık, dalgınlık, kararsızlık ve belirsizlik sabah saatlerinden itibaren bizi zorlayacak gibi görünüyor.

Öğlen ve hemen sonrasında etkili olacak Ay-Mars karesi yanlış anlamalar nedeniyle kavgalar çıkabileceği, dalgınlık, bayılmak veya uyuya kalmak nedeniyle kazalar yaşanabileceği, bunun yanında sorunlu, takıntılı insanların ciddi problemlere neden olabileceği anlamına geliyor.

Yay burcunda ilerleyen Ay saat 13:58 – 14:34 arasında boşlukta kalacak ve ardından Oğlak burcuna geçecek. Sorumluluk duygusunun ön planda olacağı öğlen sonrasında temkinli davranma ihtiyacı hissedebiliriz.

Akşam saatlerinde ise Ay-Venüs altmışlığının sağlayacağı destekle çok daha keyifli olabilir, sevdiklerimizin ilgisi ve desteğiyle kendimizi güçlü ve güvende hissedebilir, sorunlu durumlardan uzaklaşıp keyif alacağımız konulara yönelebiliriz.

Ancak şunu da unutmamak gerek bugün ve önümüzdeki 3 gün yediğimize içtiğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Güneş-Neptün karşıtlığı bedenimizin de hassas olacağına normalde bize dokunmayan yiyecek, içecek, vitamin, ilaç, bitkisel çay ve destekler, deniz ürünleri ile özellikle de alkolün bizi olumsuz etkileyebileceğine ve zarar verebileceğine işaret ediyor. Evham yapmayalım ama bedenimizin verebileceği tepkileri de önemseyelim.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE