13 Aralık 2020 – Pazar

Ayın Yay burcuna geçiş yapacağı bugün daha pozitif ve iyimser bir ruh hali içinde olacağız. Okumak, bilmek, bir konunun derinine inmek bizim için önemli olacak.

Ay Satürn altmışlığının etkisiyle güne planlı, kararlı ve dengeli bir şekilde başlayabiliriz.

Öğle saatlerinde Ay-Chiron üçgeni enerjimizi artıracak, eyleme geçtiğimiz konularda çözüm ve şifa getirecek, bilgi ve iç görü sayesinde maddi fırsatlar yakalamamızı kolaylaştıracaktır.

Bu gün gerçekleşecek Merkür-Neptün karesi ise hayalciliğimizi artırırken, rasyonel ve sağlam zemine oturmayan konularda hayal kırıklıklarına, aldanmalara, kendini aldatmaya, yargılayıcı ve fanatik düşüncelere, inançlarda abartıya ve sofuluğa, trafik ve seyahatlerde dalgınlık nedenli kazalara, eğitim ve yurtdışı konularında yanılgılara, yalan ve yanlış bilgilere, sudan gelecek bulaşıcı hastalıklara ve bulaşıcı hastalıkların artmasına, kimyasallar nedeniyle sıkıntılara, ticarette kandırılmaya ve aldanmaya neden olabilir. Diğer taraftan bu açı ruhsallığımızı, derin bilgiler, felsefe ve vizyonun bakış açımızda açacağı farklı kapıları, maneviyatı ve yaratıcılığı artıracaktır.

Selen ÇAMLIBEL