12 Mayıs 2020 Salı

 

Güne Oğlak burcunda ilerleyen Ayın Pluto ile yapacağı kavuşumla başlıyoruz. Bu kavuşum bize ne istediğimizden emin olma ve duygusal olarak odaklanma imkanı sunarken gün boyunca etkili olacak Merkür-Satürn üçgeni zihinsel olarak da aynı kararlılığı göstereceğimiz, sabırla, disiplinli bir şekilde hedeflerimize odaklanacağımız anlamına geliyor. Bugün için planımız her ne ise sabah saatlerinden itibaren harekete geçebiliriz. Önemli görüşmeler, yazışmalar, başvurular, devlet ya da eğitim kurumlarındaki işlemler için bugünü değerlendirebiliriz.

 

Öğlen saatlerinde Ayın Jüpiterle kavuşacak olması işlerimizde kolay ilerleyeceğimize, birtakım şans ve fırsatlarla da karşılaşabileceğimize işaret ediyor. Ancak bu kavuşumun kesinleşmesinin hemen ardından Ay saat 13:30 da boşluğa giriyor. Dolayısıyla özellikle iş ve para başta olmak üzere önemli konularda yeni bir adım atacaksak Ay boşluğa girmeden önce harekete geçmeliyiz. Ay boşluktayken başlattığımız yeni süreçlerde aksaklıklar çıkabilir.

 

Ay saat 18:39 da boşluktan çıkarak Kova burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde ise Satürnle kavuşarak Merkür-Satürn üçgenine katılıyor. Akşam saatlerinde iletişim rahat aksa da Satürn nedeniyle temkinli olma ihtiyacı hissedebiliriz. Yani sözünü tartarak konuşmak ya da her düşündüğümüzü söylememek, duygularımızı belli etmemek ya da ağırdan almak, duyduğumuz haberleri ciddiye almak ve sorgulamak, anlayışlı ama biraz da mesafeli bir iletişim tarzı benimsemek şeklinde tavırlar sergileyebiliriz.

 

Diğer taraftan Merkürün İkizler burcuna geçiyor olması bugün değilse bile önümüzdeki günlerde, 28 Mayısa kadar sürecek dönemde, iletişim konusunda daha açık ve daha girişken davranacağımıza işaret ediyor. Ayrıca Merkürün İkizler burcu geçişi eğitim, iletişim, ulaşım ve ticarette pratik zekamızı ve becerilerimizi kullanarak başarı elde edebileceğimizi, birtakım sorunları aşma fırsatı bulacağımızı gösteriyor.

 

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE