f5.jpg

12 Aralık 2021 – Pazar

Ayın Koç burcunda ilerlediği bugün aktif, girişken ve cesur hissedebiliriz. Ancak Güneş-Neptün karesi de bugün kesinleşeceğinden bunlar sadece duygu olarak kalabilir, tavırlarımıza ve günlük hayatımıza yansımayabilir. Hatta tüm gün hadi kalkıp şunu yapayım ama dur önce biraz yatayım modunda geçebilir.

Çok önemli, dikkat ve detaylara hakim olmayı gerektiren bir işimiz yoksa uyuyarak, tembellik yaparak, eğlenerek, genel olarak gevşek ve rahat bir halde keyifli bir gün geçirmemiz mümkün. Ancak bugün araç kullanmak, hele de uzun yola gitmek, riskli, tehlikeli işleri yapmak, pahalı alışverişler yapmak, borç altına girmek, çok önemli görüşmeler ve açıklamak yapmak için uygun bir gün değil.

Ayrıca iyi niyetle yardımsever bir halde olsak da sonunu getirememe ihtimalimiz ya da yardım edeceğiz derken kendimizi zora sokma ihtimalimiz yüksek olacağından planlamadan söz vermemekte fayda var. Bunun yanında, bedenimiz de alkol, ilaç ve kimyasallara karşı her zamankinden daha duyarlı hale gelebilir, alerjik durumlar gelişebilir.

Akşam saatlerinde etkili olacak Ay-Satürn altmışlığı irade, sabır ve dayanıklılığı artırarak sorumluluk duygusunu güçlendirecektir. Çok önemli ve ertelenemeyecek bir işimiz varsa bu saatleri tercih edebiliriz.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE