top of page

11 Haziran 2024 – Salı

Ayın Aslan burcunda ilerlediği bugün coşkulu ve özgüvenli bir modda olacağız. Mars Plüton karesi de kesinleşiyor. Bu da enerjimizin hayli yükseleceği anlamına geliyor. Egomuz ve hırsımız da aynı ölçüde artış gösterebilir. Egomuzu dizginleyip, hırsımızı doğru amaçlara yönlendirebilirsek bugünü hatta haftanın geri kalanını verimli bir şekilde değerlendirebilir, birçok işimizi hızla halledebilir, hedeflerimize ulaşabilir ve maddi kazanç elde edebiliriz.

Ancak Mars ve Plüton arasındaki bu açı kırıp dökmeye yatkın olacağımız anlamına da geliyor. Bu sert açı başarısızlığı ve yenilgiyi kabul edememe, alttan alamama, kıskançlık, saldırganlık, intikam alma, yakıp yıkma, zorla elde etmeye, isteklerini zorla kabul ettirmeye çalışma gibi olumsuz etkileri barındırıyor. Haftanın geri kalanında gasp, hırsızlık, intikam amaçlı saldırı, cinsel saldırı, kundakçılık, güce, güçlüye, zenginliğe saldırma, mala mülke zarar verme, zenginlik simgelerine zarar verme gibi olaylar ile kazalar, özellikle de elektrik kaynaklı kaza ve yangınlar artabilir.

Bugünün özelinde Ayın açılarına bakacak olursak; Ay gündüz saatlerinde Merkür ve Güneşle, akşam saatlerinde ise Venüsle uyumlu açılar oluşturacak. Gece ise Uranüsle sert bir açı oluşturacak ve saat 22.17 itibariyle boşluğa girecek. Gece saatlerinde kadar sürecek zaman dilimi iletişim ve ilişkiler açısından oldukça verimli. İletişim kurarak, nazik ve yapıcı davranarak gerginlikleri aşabilir ve rahat ilerleyebiliriz. Gece saatleri sıra dışı haberlere ve beklenmedik toplumsal gelişmelere açık olacak.

 

Çiğdem Çiğdemtepe

bottom of page