10 Mayıs 2022 – Salı

Ayın Başak burcunda ilerlediği bugün detaylara takılmaya ve titizlenmeye yatkın olacağız.

Özelikle de Ayın Merkürle sert açılanacağı öğlen ve hemen sonrasında bu halimiz daha da belirgin hale gelebilir. Çok konuşma, fazla eleştirme, bir konuya takılıp sürekli aynı konu üzerinde konuşma, eski bir konuyu tekrar gündeme getirme, uzatma, görüşmeleri çıkmaza sokma, konuşarak anlaşamama gibi hem iletişimi hem de ilişkileri zora sokacak tavırlar ön plana çıkabilir.

Diğer taraftan İkizler burcundaki Merkür bugün retro hareketine başlayacak ancak henüz çok yavaş ve durağan pozisyonda. Dolayısıyla bugün iletişim, ulaşım, öğrenme, konuşma, yazma, anlama, hatırlama, düzgün plan yapma ve planlara, randevulara zamanında uyma konusunda sıkıntı yaşamamız olası.

Merkür retrosunun devam edeceği 3 Hazirana kadar da iletişim ve ulaşımda sorun yaşamaya, gecikme ve ertelemelere, unutkanlığa, duyduğumuzu okuduğumuzu yanlış anlamaya, daha sonra değiştirmek isteyeceğimiz kararlar almaya, geçmişi ve şu anı karıştırmaya, bunu karıştıran insanlar yüzünden yaşanacak iletişim karmaşasına, iletişim ve ulaşım aletlerinin bozulmasına, evrakların kaybolmasına açık olacağız.

Çiğdem ÇİĞDEMTEPE